Menu

Manikúra

Salón Markéta - Nechtový desing a vizážistika - Poprad

Manikúra

ManikúraManikúra – je slovo odvodené z latinčiny.


Manus znamená ruka a curatore znamená pestovať, starať sa. Klasická manikúra je starostlivosť o nechty a pokožku rúk na dosiahnutie ich pružnosti a samozrejme mladistvého vzhľadu. Pôsobí decentne a navyše nechty posilňuje opakovaným nanášaním vrstiev lakov, čím ich vytvrdzuje a spevňuje.

Nechty po manikúre nadobudnú pekný vzhľad, tvar a prestanú sa tvoriť zádery. Je tu možnosť výberu rôznych lakov, vzorov, ozdôbok a kamienkov na nechty. Záverečné ošetrenie kožtičky olejčekom a masáž rúk pomôžu unaveným rukám sa uvoľniť a zjemniť pokožku najmä v zimných mesiacoch.

Moja ponuka:

 

 

K manikúre sú potrebné: jemné pilníky, odstraňovače zhrubnutej kožtičky, spevňovače nechtov s potrebným účinkom, vyrovnávač rýh a nerovností na nechtoch, podlak, nadlak, výživu pre nechty a pokožku. Postup: dezinfekcia, zatlačenie a ošetrenie kožtičky, úprava tvaru a dĺžky nechtov, peeling nechtovej platničky (raz do mesiaca), vmasírovanie špeciálneho výživného olejčeka do nechtovej platničky, leštenie (čím nechet prekrvíme), lakovanie, ošetrenie kožtičky olejčekom, nakrémovanie a masáž rúk.

 

Francúzska manikúra

Francúzska manikúra – je známa na celom svete, pretože dodáva nechtom zdravý a pôvabný vzhľad. Dôvod, prečo sa francúzska manikúra stala takým obrovským hitom a neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o krásu ženských rúk, je jej veľmi klasický a vkusný štýl. Francúzska manikúra je štýlový spôsob tvarovania nechtov a ich farbenie na ružový a biely odtieň pomocou gélu na nechty. Nechty sú zvyčajne sformované do oválneho tvaru, aby sa dosiahlo zjemnenie okrajov a sú natreté tenkou vrstvou svetloružového gélu, zatiaľ čo na špičky nechtov sa nanesie vrstva gélu, jasnej bielej farby.

 ^ Hore ^

Spevnenie prírodných nechtov

Spevnenie prírodných nechtov (gélom) – táto služba sa ponúka zákazníčkam, ktoré majú pekné a zdravé svoje prírodné nechty, ale nemajú ich natoľko pevné aby si vypestovali požadovanú dĺžku. Je to povrchová úprava prírodných nechtov, kde sa pomocou špeciálneho gélu spevňujú prírodné nechty, čím dosiahneme väčšiu tvrdosť nechtu a postupom času aj dĺžku. Takáto úprava nechtov vydrží minimálne 3 týždne.
Postup: klasická manikúra (do bodu 3), prebrúsenie nechtovej platničky, primer, gél, gélová špička farebným gélom + zdobenie, alebo lakovanie, lesk, ošetrenie kožtičky olejčekom, nakrémovanie a masáž rúk.

 ^ Hore ^

Masáž rúk

Masáž rúk – masáž rúk je zameraná na prekrvenie rúk a zjemnenie pokožky, čím sa stáva hydratovanou a sviežou. Pokožka po masáži je jemná a príjemne voní.

 ^ Hore ^

Japonská manikúra

Japonská manikúra pomáha proti štiepeniu a lámaniu nechtov. Japonská manikúra je vhodná pre dámy ale aj pánov, ktorí chcú svoje nechty ozdraviť a dodať im viac lesku.

Pri nedostatku vitamínov a pri chorobe je náš organizmus oslabený, čo sa často prejavuje aj na nechtoch. Dochádza ku krehkosti, dehydratácii, stenšeniu a sužuje nás štiepenie nechtov, lámanie nechtov alebo ich ryhovatosť. Nie je to len zdravotný, ale i estetický problém. Lámanie a štiepenie nechtov nedovoľuje ,aby nechty narástli do väčšej dĺžky, čo je problémom mnohých dám.

Japonská manikúra svojou unikátnou technikou vytvára na vlastných nechtoch tzv. glazúru, ktorá zabraňuje ďalšiemu mechanickému poškodeniu udržiavaním lipidov v nechtoch. Koreň nechtu dokáže po takomto ošetrení aj sám produkovať kvalitné keratínové bunky.

Japonská manikúra v salóne začína skrátením nechtov na požadovanú dĺžku, zatlačením nechtovej kožičky a obrúsením nechtovej platničky špeciálnym pilníkom, ktorý necht vyhladí veľmi šetrným spôsobom. Následne sa aplikuje polosuchá pasta s obsahom prírodnej horniny bentonit, ktorá obsahuje látky lipidového typu a zlúčeniny kremíka, dôležité pre metabolizmus nechtového lôžka. Pasta sa vtlačí do nechtu a zostáva v ňom až pokiaľ necht neodrastie. O krásu nechtu sa postará leštiaci prášok, ktorý dodá lesk a elasticitu. Prášok obsahuje parafíny a včelí vosk, ktoré nechty chránia. Zároveň sú v ňom aj glyceríny, pantheol a lanilín, kremík, zinok a vitamíny A, H, E s provitamínom B5, vďaka ktorým nechty zregenerujú a zredukuje sa ich štiepenie a lámanie.

Po prvom kroku japonskej manikúry sú nechty vyživené, druhý krok im však dodá nádherný lesk, a to všetko bez použitia laku na nechty. Postup stačí zopakovať po 4 týždňoch. Pokiaľ štiepenie a lámanie nechtov neustúpi, odporúčame regeneračnú kúru 5 sedení v rozmedzí 3 týždňov.

Po aplikácii japonskej manikúry je necht nielen na pohľad krajší, ale aj dlhodobo vyživený. Japonská manikúra výrazne prispieva k zlepšeniu elasticity nechtov. Nechty sa už nemusia lakovať a sú krásne lesklé.

Doporučujeme pre dámy a pánov, ktorí si potrpia na krásne zdravé nechty.

 ^ Hore ^

Klasická manikúra

Základnú úpravu nechtov predstavuje klasická manikúra

Klasická manikúra je spôsob ako nechty upraviť na akúkoľvek príležitosť. Aj preto pojem klasická manikúra znamená ležérnosť a jednoduchosť.
Pre dámy ktoré sa boja experimentovať a pre pánov, ktorý chcú vyzdvihnúť svoju eleganciu je klasická manikúra najlepšia voľba ako nechty upraviť.

Množstvo žien nie je spokojná s kvalitou svojich nechtov. Môže za to genetika, hormonálne zmeny i choroby. No ani páni by nemali zabúdať na svoje ruky...

Klasická manikúra znamená ošetrenie kožičky, upravenie tvaru nechtu, jeho preleštenie a lakovanie jednofarebným lakom.

Ponúkame širokú škálu odtieňov farebných lakov, od priehľadného až po tie najvýraznejšie farby. Dokonalú ochranu nechta predstavuje lakovanie. Pred úpravou sa nechty najskôr poriadne vyčistia a zbavia nánosov od starých lakov. Prostredníctvom podkladových, spevňujúcich a fixačných lakov docielime, že budú vaše nechty hladké, pevné a chránené. Na lámavé nechty nanesieme najskôr podkladový vyrovnávací lak, potom prvú vrstvu farebného laku. Najväčšou chybou je zabúdať na prevenciu. Všetka námaha venovaná ošetrovaniu a krášleniu nechtov bude márna, ak budete domáce práce vykonávať bez ochranných rukavíc! K tomu pomáha spevňujúci lak s obsahom kalcia.

 ^ Hore ^

Parafínové zábaly na ruky

V jesennom a zimnom období veľa krát dochádza k nadmernému vysušeniu pokožky rúk a k jej následnému popraskaniu. Peeling rúk, masáž rúk a parafínový zábal Vaše ruky nielen omladia, ale aj uvoľnia a zjemnia pokožku. Vyhladzujú vrásky, zmierňujú problémy v prípade artritídy, artrózy a rôznych foriem reumatizmu, stimulujú cirkuláciu krvi v rukách.
Parafínový zábal pôsobí ako mini-sauna. Na ruky sa nanáša štetcom a ruky sa potom vložia do froté rukavičiek. Parfínový zábal obsahuje liečivé zložky - bylinky, mätu, vanilku alebo broskyňu a tým dostáva aj charakteristické sfarbenie.
Parafínový zábal je vhodný kombinovať pri klasickej manikúre.
Prevádza sa samostatne, ale najlepšie výsledky sú v kombinácii s peelingom a masážou.
Ošetrenie je dobré absolvovať počas celého roka.

„Spoľahlivý recept pre krásne ruky, ktoré nikdy neprezradia Váš skutočný vek."

 ^ Hore ^

Poradenstvo

Radi Vám poradíme ako sa starať o ruky a nechty vo Vašom domácom prostredí.

 ^ Hore ^

Ukážky mojej tvorby - Salón Markéta - manikúra:

View the embedded image gallery online at:
http://marketa.6f.sk/index.php/manikura#sigProGalleriaeaa458fdee

^ Hore ^

VYBERTE SI Z MOJEJ PONUKY:
Vizážistické služby, nechtový design, manikúra a kozmetické služby.
Gélové nechty Manikúra Líčenie
Objednať sa môžete telefonicky + 421 903 606 380, alebo emailom.   

Salón Markéta - Nechtový desing a vizážistika. Námestie svätého Egídia 18/41, 058 01 Poprad

Kontakt

Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Mobil: +421 093 606 380

Reservé

Objednať sa môžete telefonicky, alebo emailom.

Adresa

Adresa prevádzky:
Námeste sv. Egídia 18/41, 058 01 Poprad

Počítadlo

PageRank ikona zdarma

FacebookG+TwitterRSS

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat